Home / Campus News / Congratulations to CLC’s 2019-2020 graduates!

Congratulations to CLC’s 2019-2020 graduates!

Central Lakes College, Brainerd and Staples, has announced the spring 2020 graduates.

These students have completed degree, diploma or certificate programs. High honors students earned a 3.75-4.0 GPA (indicated by **) and Honors students earned 3.25-3.74 GPA. (indicated by *)

The list includes all but those students with data privacy requested. Also not included in this list are Heavy Equipment students, who are finishing their courses now, after being delayed because of Covid restrictions.

Central Lakes College is a comprehensive community and technical college in the Minnesota State 
Colleges and Universities System. The college serves about 5,5000 students annually in liberal arts and career education programs.

 

First Name Last Name Honors Degree Program
Brady Adams * Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Roxanne Adolphson Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Anna Ahrendt * Associate of Science Nursing
Mackenzie Ahrendt ** Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Aries Ahrens * Diploma Of Occupational Proficiency Practical Nursing
Jacob Ali Associate of Arts
Kailynn Allord * Associate of Science Nursing
Kathryn Amundson ** Associate of Arts
Aaron Andersen Associate of Applied Science Computer Network Administration
Jodie Andersen * Associate of Arts Reverse Trsfr
Krista Anderson Associate of Applied Science Computer Network Administration
Samantha Anderson ** Associate of Applied Science Horticulture
Samantha Anderson ** Certificate Sustainable Local Food
Samantha Anderson ** Diploma of Occupational Proficiency Sustainable Greenhouse Production
Mack Anex * Associate of Arts Reverse Trsfr
Abigail Ashmore ** Associate of Arts
Kadidjatou Assa * Associate of Applied Science Computer Information Technology
Kami Athman ** Associate of Arts
Katelyn Athman * Associate of Applied Science Business Management
Madelyne Atwater ** Associate of Arts
Jessica Aulie Associate of Arts Reverse Trsfr
Bradley Ausmus ** Certificate Essentials of Farm Business Management
Roblyn Austin ** Associate of Arts
Kimberley Bahma Associate of Arts
Kyle Bahr Associate of Arts
Emma Barchus ** Associate of Arts
Brittany Barron Associate of Arts
Gabrielle Bartels ** Associate of Arts
Tracy Bartholomaus Associate of Science Nursing
Ella Bates Diploma Of Occupational Proficiency Practical Nursing
Kendra Beach ** Associate of Arts
Trysta Beck * Certificate Special Education
Trysta Beck * Associate of Applied Science Child Development, Care & Guidance
Andrew Becker * Associate of Arts
Christina Benjamin Associate of Arts Reverse Trsfr
Peter Berg ** Associate of Applied Science Accountant
Sena Bergerud ** Certificate Bookkeeping
Dezmond Berndt * Diploma Of Occupational Proficiency Marine & Powersports Technology
Dezmond Berndt * Associate of Applied Science Marine & Powersports Technology
Julia Berscheit Associate of Arts
Syrus Besler Associate of Arts
Brandon Besser * Certificate Applications in Farm Business Management
Brenda Best Associate of Applied Science Computer Network Administration
Alyssa Biever * Associate of Science Nursing
Mackenna Bjerga Associate of Arts
Sayali Blowers Associate of Arts
Noah Boelter * Associate of Arts
Christopher Boggs Associate of Arts
Thomas Bonar * Associate of Applied Science Computer Network Administration
Matthew Bonfig ** Certificate Robotic Welding Advanced
Matthew Bonfig ** Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Matthew Bonfig ** Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Matthew Bonfig ** Certificate Robotic Vision Advanced
Matthew Bonfig ** Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Parker Bonogofsky * Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Sabrina Borders-Beach * Associate of Science Nursing
Brennen Bordwell * Associate of Arts
Michael Bostrom * Associate of Applied Science Graphic Design
Brianna Boyd ** Associate of Arts
Brianna Boyd ** Associate of Arts Sociology Transfer Pathway
Mitchell Braith ** Associate of Arts
Michael Brennan Associate of Arts
Josie Brichacek Associate of Arts Reverse Trsfr
Jennifer Brill * Associate of Science Nursing
Tracey Brixius * Associate of Science Nursing
Karlee Brown * Associate of Arts
Karlee Brown * Associate of Science Nursing
Maria Brown * Associate of Arts
Melissa Brown * Associate of Science Nursing
Sierra Brown * Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Elizabeth Brunes-Rardin Associate of Arts
Gabriel Bryant Certificate Wildlife Tourism
Lucia Bryce ** Associate of Arts
Ali Bryniarski ** Associate of Arts Reverse Trsfr
Joshua Buckentin Associate of Applied Science Natural Resource Law Enforcement
Louis Bueckers * Associate of Arts
Brandon Burggraff * Associate of Arts
James Burke Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Kendra Busch ** Diploma Of Occupational Proficiency Child Development Assistant
Blessing Cahill Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Kurtis Carlson Diploma of Occupational Proficiency Automotive Technolgoy
Ashlee Carter Associate of Arts
Cole Carter Associate of Applied Science Criminal Justice
Emily Cauffman Associate of Arts
Jordan Cauffman Associate of Arts
Der Cha Associate of Arts
Tyler Christiansen Associate of Arts Reverse Trsfr
Joni Christianson * Associate of Science Nursing
Julie Christmann Associate of Applied Science Healthcare Administrative Specialist
Hailey Claseman ** Associate of Arts Reverse Trsfr
Logan Cluff Associate of Arts Reverse Trsfr
Sarah Cobb Certificate Phlebotomy Technician
Audrey Collins * Associate of Arts
Jeremy Compton Associate of Applied Science Marine & Powersports Technology
Jeremy Compton Diploma of Occupational Proficiency Marine & Powersports Technology
Jenna Cook * Associate of Arts
Jenna Cook * Associate of Science Nursing
Brittany Corner Certificate Bookkeeping
Brittany Corner Associate of Applied Science Accountant
Garrett Counter * Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Scott Crosswhite * Associate of Arts
Jillian Cuchna ** Associate of Arts
Shyanna Cusey Associate of Applied Science Business Management
Rebecca Daly Associate of Arts Reverse Trsfr
Uselman David * Associate of Arts Reverse Trsfr
Lora Davis * Associate of Arts
Nikia Davis * Associate of Science Nursing
Ashley Dawson Associate of Arts
Jordan DeChaine Certificate Phlebotomy Technician
Verna Decker ** Certificate Latin American Studies
Verna Decker ** Diploma of Occupational Proficiency Early Childhood Education
Kelly DeFoe * Associate of Applied Science Healthcare Accounting
Kelly DeFoe * Associate of Arts
Kelly DeFoe * Associate of Applied Science Accountant
Mary Dehning Associate of Arts
Dustin DeMars ** Diploma Of Occupational Proficiency Occupational Skills
Erik Desmith ** Associate of Arts
Olivia Dilley * Associate of Arts
Tiffani DiLuzio Associate of Arts
Burhan Dini Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Logan Dion Diploma Of Occupational Proficiency Marine & Powersports Technology
Casey Dockter * Diploma Of Occupational Proficiency Occupational Skills
Jennifer Dox * Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Jacob Drietz * Associate of Arts
Michael Dullinger Diploma of Occupational Proficiency Machine Operations
Ashley Dunbar Associate of Arts
Grace Dunham ** Associate of Arts
Rachel Dusek * Associate of Science Nursing
Faustina Duval * Associate of Arts
Emma Eberhard Diploma Of Occupational Proficiency Practical Nursing
Taylor Ebner Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Taylor Ebner Certificate Wildlife Tourism
Kayla Ebnet * Associate of Science Nursing
Avery Eckman * Associate of Arts
Izabella Edin ** Associate of Arts
Emily Eisenschenk * Associate of Arts Reverse Trsfr
Olivia Elson ** Associate of Arts
Jared Eng * Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Kevin Engebretson Associate of Applied Science Welding & Fabrication
Alexandria Erickson Associate of Science Nursing
Kari Erickson ** Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Cody Evans ** Associate of Arts
Stephanee Everson Certificate Women’s Studies
Elizabeth Everson-Villella Associate of Arts
Sophia Exsted * Associate of Arts
Elizabeth Fadling Associate of Arts
Maggi Fellerman Associate of Arts
Anna Felthous ** Associate of Arts
Aaron Fenzel Diploma Of Occupational Proficiency Marine & Powersports Technology
Emma Ferrie Associate of Arts Reverse Trsfr
Emma Finken * Associate of Arts
Hailee Fischer * Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Kendra Fischer Associate of Arts
Cameron Fleisher Certificate Wildlife Tourism
Cameron Fleisher Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Sydney Forbord Associate of Arts
Amanda Forster Associate of Arts
Emily Forster * Diploma Of Occupational Proficiency Occupational Skills
Shannon Forster ** Associate of Arts
Victoria Foss * Associate of Applied Science Horticulture
Victoria Foss * Certificate Sustainable Local Food
Victoria Foss * Diploma of Occupational Proficiency Sustainable Greenhouse Production
Ashley Foster * Associate of Arts
Wyatt Fredrickson Associate of Arts
Chrystal Frenette Associate of Arts Reverse Trsfr
Sarah Fritz Certificate Law Enforcement Skills
Sarah Fritz Associate of Applied Science Criminal Justice
Jennifer Fullerton * Associate of Science Nursing
Jennifer Fullerton * Associate of Arts Honors
Hunter Furstenberg * Associate of Applied Science Criminal Justice
Hunter Furstenberg * Certificate Law Enforcement Skills
James Gaida Associate of Applied Science Business Management
Roxanne Gall * Associate of Science Nursing
Kelsey Gates Diploma Of Occupational Proficiency Practical Nursing
Kendra Geatz ** Associate of Arts
Megan Geisenhof Associate of Applied Science Business Management
Jeffrey Gillespie ** Certificate Essentials of Farm Business Management
Mutita Golbeck * Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Carly Golden Associate of Applied Science Criminal Justice
Jerry Gravening Associate of Applied Science Business Management
Caren Greimann ** Associate of Arts
Austyn Griesert Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Austyn Griesert Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Whitney Grimler Associate of Arts
John Grogan ** Diploma Of Occupational Proficiency Videography Production
Breann Gruenhagen * Associate of Science Nursing
Hannah Guderian Associate of Science Nursing
Isaiah Guida * Certificate Wildlife Tourism
Isaiah Guida * Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Grace Guyette ** Certificate Wildlife Tourism
Grace Guyette ** Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Brionna Haag ** Diploma Of Occupational Proficiency Occupational Skills
Alexander Hagen Certificate Wildlife Tourism
Alix Hall Associate of Arts
Autumn Hall Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Kaitlin Halverson Associate of Science Nursing
Kaitlin Halverson Associate of Arts
Nicole Hansel * Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Amy Hanson Certificate Office Assistant
Katey Hanson Associate of Arts
Kathleen Hanych ** Certificate Microsoft Office Professional
Lillee Hardee Associate of Arts
Beth Hardinger Associate of Applied Science Special Education
Emma Hardy ** Associate of Arts
Nikohl Harrington Associate of Arts
Nolan Hart ** Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Nolan Hart ** Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Nolan Hart ** Certificate Robotic Vision Advanced
Nolan Hart ** Certificate Robotic Welding Advanced
Nolan Hart ** Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Richard Hartung ** Associate of Applied Science Videography Production
Michael Hartwig * Certificate Sustainable Local Food
Jacqueline Harty * Certificate Bookkeeping
Megan Heinrich Associate of Arts
Kenneth Heintzeman Associate of Arts
Talitha Helgeson ** Diploma of Occupational Proficiency Accountant
Talitha Helgeson ** Certificate Bookkeeping
Talitha Helgeson ** Associate of Applied Science Accountant
Logan Heller Associate of Applied Science Mobile Application Development
Carl Hendrickson ** Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Lori Hermanson ** Certificate Microsoft Office Professional
Madelyn Herold ** Associate of Applied Science Business Management
Sarah Hershberger ** Certificate Applications in Farm Business Management
Kirsten Heschke * Associate of Arts
Grant Hillukka * Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Jude Hiltner ** Associate of Arts
Ashley Hines * Associate of Science Nursing
Isaak Hines Associate of Arts
Rebecca Hines Associate of Arts
Katelyn Hoehle ** Certificate Office Assistant
Katelyn Hoehle ** Certificate Entrepreneurship
Katelyn Hoehle ** Associate of Applied Science Business Management
Madison Holm ** Associate of Arts
Madison Holm ** Associate of Arts Psychology Transfer Pathway
Judith Holmquist * Associate of Science Nursing
Amanda Holsapple Associate of Science Nursing
Rachael Horsch Associate of Arts
Corey Israelson ** Associate of Applied Science CNC Technologies
Corey Israelson ** Diploma of Occupational Proficiency CNC Technologies
Brooke Jackson Associate of Arts Reverse Trsfr
Peyton Jackson Associate of Arts Reverse Trsfr
Lesli Jacobson * Associate of Science Nursing
Noah Jacobson * Certificate Robotic Welding Advanced
Noah Jacobson * Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Noah Jacobson * Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Noah Jacobson * Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Toni Janacek * Associate of Arts
Dylan Jangula ** Certificate Robotic Welding
Sara Jelinski Associate of Science Nursing
Noah Jendro Certificate Wildlife Tourism
Noah Jendro Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Elise Jensen ** Associate of Arts
Fletcher John * Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Chelsie Johnson * Associate of Applied Science Business Management
Christina Johnson * Associate of Arts
Gracie Johnson Associate of Arts Reverse Trsfr
Hannah Johnson Associate of Arts
Jayda Johnson Associate of Applied Science Child Development, Care & Guidance
Julia Johnson * Minnesota Transfer Curriculum
Reed Johnson ** Certificate Robotic Welding Advanced
Reed Johnson ** Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Reed Johnson ** Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Reed Johnson ** Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Savannah Johnson * Associate of Applied Science Graphic Design
Stephanie Johnson Associate of Arts Reverse Trsfr
Tariann Johnson * Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Josiah Jorgensen Associate of Arts
Lindsey Juers ** Certificate Deaf Studies
Elle Juranek * Associate of Arts
Alexandria Kahl ** Associate of Arts Psychology Transfer Pathway
Alexandria Kahl ** Associate of Arts Honors
Josef Kamen Associate of Applied Science Horticulture
Charleen Kehoe * Associate of Applied Science Horticulture
Kelly Keller-Heikkila * Associate of Science Nursing
Shayla Kelps Diploma Of Occupational Proficiency Videography Production
Jennifer King Certificate Entrepreneurship
Jennifer King Diploma of Occupational Proficiency Accountant
Megan King ** Certificate Essentials of Farm Business Management
Abigail Klein ** Certificate Robotic Welding Advanced
Abigail Klein ** Certificate Robotic Vision Advanced
Abigail Klein ** Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Abigail Klein ** Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Abigail Klein ** Certificate Robotic Manufacturing
Abigail Klein ** Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Parker Kline Associate of Arts
Tyler Kliniske Associate of Science Nursing
Susan Klooster Certificate Bookkeeping
Marcus Klug ** Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Karli Knopf ** Associate of Arts
Melanie Knosalla Associate of Arts Reverse Trsfr
Autumn Kordiak Minnesota Transfer Curriculum
Tanner Kortlever ** Certificate Sustainable Local Food
Tanner Kortlever ** Associate of Applied Science Business Management
Tanner Kortlever ** Diploma of Occupational Proficiency Sustainable Greenhouse Production
Tanner Kortlever ** Associate of Applied Science Horticulture
Tanner Kortlever ** Certificate Entrepreneurship
Tanner Kortlever ** Diploma of Occupational Proficiency Landscape Technology
Jon Krause Certificate Essentials of Farm Business Management
Jason Kreemer ** Certificate Essentials of Farm Business Management
Tiffany Kretzmann Associate of Arts
Bo Kruchten * Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Bo Kruchten * Certificate Robotic Welding Advanced
Bo Kruchten * Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Bo Kruchten * Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Gillian Kuehl ** Associate of Applied Science Child Development, Care & Guidance
Bridget Kuhns * Associate of Science Nursing
Rebecca Kumpula ** Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Keyahna Kurilla Associate of Arts
Chelsie Kurtz Associate of Arts
Gail Kyar ** Associate of Arts
Katlyn Kyar * Minnesota Transfer Curriculum
MaeAnna LaFavor * Certificate Deaf Studies
Nicolas Lanham ** Certificate Entrepreneurship
Nicolas Lanham ** Associate of Arts Honors
Jenna Larson * Associate of Applied Science Healthcare Administrative Specialist
Lachlan Larson ** Associate of Arts
Lexi Larson * Associate of Arts
Amanda Ledford * Certificate Deaf Studies
Amanda Ledford * Associate of Arts
Taylor Leenerts ** Associate of Arts Honors
Taylor Leenerts ** Certificate Deaf Studies
Arianna LeMieur * Associate of Arts
Samuel LeMieur ** Associate of Arts
Seth LeMieur * Associate of Arts
Ashlynn Leskey Associate of Arts
Simon Lian ** Associate of Arts
Cassandra Lilleskov Associate of Applied Science Business Management
Erik Lindroth Associate of Applied Science Business Management
Rebecca Loehrer * Associate of Science Nursing
Joseph Logelin * Associate of Arts Honors
Sara Loidolt * Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Trevor Lossow ** Associate of Applied Science Graphic Design
Abigail Lucken * Associate of Arts
John Lund * Associate of Arts
Eric Lundborg * Certificate Sustainable Local Food
Eric Lundborg * Associate of Applied Science Horticulture
Eric Lundborg * Diploma of Occupational Proficiency Sustainable Greenhouse Production
Jaylin Luzaich Associate of Arts
Brooke Lyback * Associate of Arts
Brooke Lyback * Associate of Science Nursing
Keyanna MacDonald * Associate of Arts
Keyanna MacDonald * Associate of Science Nursing
Toni Madges * Associate of Arts
James Madigan * Associate of Arts
Shayla Makowski-Budrow Associate of Arts
Chantell Martin * Associate of Arts
Jonathan Maschhoff * Associate of Arts
Elizabeth Maslowski Associate of Applied Science Business Management
Kayla Mass Associate of Arts
Mikayla Matich Associate of Science Nursing
Emma Mattison ** Associate of Arts
Kirsten Mayclin * Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Kirsten Mayclin * Certificate Wildlife Tourism
Kiernan McFadden * Associate of Applied Science Videography Production
Tanner McFarlin * Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Megan McKnight Associate of Arts
Dylan McLain Associate of Arts
Heather McLain Associate of Applied Science Healthcare Administrative Specialist
Mallory McNally-do not include stu on prog per stu Associate of Science Nursing
Matthew McNamara Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Matthew McNamara Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Lisa Meacham Certificate Deaf Studies
Samantha Meyer Certificate Special Education
Samantha Meyer Associate of Arts
Hannah Middendorf Associate of Arts
Joel Middendorf ** Certificate Applications in Farm Business Management
Andrew Middleton * Certificate Criminal Justice
Andrew Middleton * Certificate Law Enforcement Skills
Kirsten Midthun Associate of Science Nursing
Kathryn Mielke ** Associate of Science Nursing
Courtney Milbradt Associate of Science Nursing
Ashley Miller Associate of Arts
Benjamin Miller ** Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Emily Miller ** Associate of Arts
Ryan Miller Associate of Arts
Shawn Miller * Associate of Applied Science Business Management
Blake Millner ** Associate of Arts
Summer Mills * Associate of Arts
Tori Minkel * Associate of Science Nursing
Debra Mitchell Associate of Science Nursing
Sterling Molby Associate of Arts
Casandra Montgomery * Associate of Arts
Patrick Moraghan * Associate of Arts
Kathleen Mueller ** Associate of Applied Science Special Education
Kristy Mueller ** Certificate Applications in Farm Business Management
Reese Murphy * Associate of Arts
Sara Murphy Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Dawn Nelson Associate of Science Nursing
Isabel Nelson ** Associate of Arts Honors
Jessica Nelson ** Associate of Arts
Isabella Netland Associate of Arts
Bridget Neurohr Associate of Arts
Chloe Newton * Associate of Arts
Connor Nichols * Associate of Arts
Dylan Niesen ** Diploma Of Occupational Proficiency Occupational Skills
Delphine Nyabando * Associate of Science Health Sciences Broad Field
Delphine Nyabando * Diploma of Occupational Proficiency Individualized Studies
Delphine Nyabando * Associate of Science Nursing
James O’Brien Associate of Arts
Mark Okun * Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Laura Olafson ** Associate of Science Nursing
Amanda Olson ** Associate of Arts
Gunnar Olson ** Associate of Applied Science Videography Production
Kaitlyn Olson Associate of Arts
Ian Oman Associate of Arts
Megan O’Neil Associate of Applied Science Business Management
Megan O’Neil Certificate Office Assistant
Megan O’Neil Certificate Entrepreneurship
July Oo * Associate of Arts
Jacob O’Rourke * Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Gregory Ortmeier Associate of Arts
Megan Ostendorf ** Associate of Applied Science Special Education
Megan Ostendorf ** Associate of Applied Science Child Development, Care & Guidance
Sidney Osterman Associate of Arts
Mitchell Oswald * Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Jennifer Pace * Associate of Arts
Jennifer Pace * Associate of Science Nursing
Mykaela Paradis Associate of Science Nursing
Tatiana Park Associate of Arts
Denis Parteka * Diploma of Occupational Proficiency CNC Technologies
Rose Patnode * Associate of Science Nursing
Amanda Peka * Associate of Arts Psychology Transfer Pathway
Amanda Peka * Associate of Science Nursing
Gabrielle Pentz ** Associate of Arts
Elsa Petersen * Diploma of Occupational Proficiency Graphic Design Media Technologies
Brooke Peterson Associate of Arts
Gregory Peterson Associate of Arts
Ryan Peterson Associate of Arts
Zakary Peterson * Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Carrie Petron ** Certificate Essentials of Farm Business Management
Kassidy Pietz * Associate of Arts Reverse Trsfr
Kallie Plantenberg * Associate of Arts
Elijah Ploof * Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Jade Porter Associate of Arts
Jessica Porter Associate of Science Nursing
Kyle Powers ** Diploma of Occupational Proficiency Marine & Powersports Technology
Taylor Pratt * Associate of Applied Science Business Management
Taylor Pratt * Certificate Entrepreneurship
Daylon Puckett * Associate of Applied Science Criminal Justice
Katelyn Pusc * Associate of Applied Science Child Development, Care & Guidance
Jacob Pyrlik * Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Alayna Quistorff ** Associate of Arts
Megan Rademacher * Associate of Science Nursing
Beth Rahn * Associate of Science Nursing
MiKayla Rahto Certificate Phlebotomy Technician
Alexandra Raiden Ritter * Certificate Bookkeeping
Thomas Rapatz * Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Vanessa Ratke Associate of Science Nursing
Kendal Rausch * Associate of Arts
Ridge Reed Associate of Arts
Logann Rekowski * Associate of Arts
Nicholas Renner ** Associate of Arts
Lacey Reynolds * Associate of Arts
Emily Rhoda * Associate of Arts
Sarah Richardt * Associate of Arts
Kayla Richey Associate of Arts
Alexis Roberts * Associate of Applied Science Graphic Design
Justin Robinson * Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Justin Robinson * Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Justin Robinson * Certificate Robotic Welding Advanced
Justin Robinson * Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Justin Robinson * Associate of Arts
Madison Rodman * Associate of Arts
Everett Rolli ** Certificate Applications in Farm Business Management
Deanna Root * Associate of Arts Honors
Kathryn Rosha Associate of Arts Reverse Trsfr
Mariah Rubel ** Associate of Arts
Kelsie Rude * Certificate Office Assistant
McKinleigh Rude Associate of Science Nursing
Christopher Rugloski Associate of Arts
Samuel Rugloski Associate of Arts
Hannah Ruhl Associate of Science Nursing
Hannah Ruhl Certificate Latin American Studies
Olivia Ruhl Associate of Arts
Rylie Rushmeyer * Associate of Science Nursing
Timothy Safar ** Certificate Essentials of Farm Business Management
Taya Salminen * Associate of Arts Reverse Trsfr
Skylar Salvevold Associate of Applied Science Special Education
Alyssa Sandhoff Associate of Science Nursing
Cassandra Sanoski Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Rebecca Schefers ** Certificate Agricultural Commodities Marketing
Timothy Schirmers Associate of Science Nursing
Brandon Schlegel ** Associate of Arts
Katrina Schlotfeldt * Diploma of Occupational Proficiency Sustainable Landscaping
Amanda Schmidt Associate of Arts
Barbara Schmidt * Diploma Of Occupational Proficiency CNC Technologies
Mackenzie Schmiesing ** Associate of Arts Reverse Trsfr
Nicole Schmit ** Associate of Applied Science Dental Assisting
Alyssa Schmitz ** Associate of Science Nursing
Ashlin Schneider Associate of Arts
Darla Schneider Associate of Applied Science Medical Administrative Secretary
Nicholas Schneider ** Associate of Arts
McKayla Schulke Associate of Arts
Sara Schultz * Associate of Arts
Travis Schultz * Associate of Science Nursing
Trent Schultz * Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Madison Schweikert Certificate Wildlife Tourism
Madison Schweikert Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Abbygayle Seamann Associate of Arts
Cecilia Sechser * Associate of Arts
Michael Serfling * Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Michael Serfling * Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Michael Serfling * Diploma of Occupational Proficiency Robotics/Automated Systems Technology
Emily-Rose Severson Associate of Arts
Griffin Severson * Associate of Arts
Lyndsey Severson * Associate of Arts
Zane Shackle ** Certificate Sustainable Local Food
Jack Shane * Certificate Robotic Welding
Mackenzie Shaw Associate of Arts
Anthony Siebels * Associate of Applied Science Computer Network Administration CyberSecurity
Tyler Siewert ** Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Jaclyn Simon * Associate of Arts Honors
Audrey Sivigny Associate of Arts
Kassandra Skogen Associate of Science Nursing
Alexander Sliver Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Morgan Smith Associate of Science Nursing
Brandy Solberg * Associate of Science Nursing
Jason Solberg ** Associate of Arts
Alisha Solway Associate of Arts
Nicholas Soroko Diploma of Occupational Proficiency Marine & Powersports Technology
Zachary Sova Associate of Arts
Mary Speer ** Associate of Arts
Toni Springsteele * Associate of Science Nursing
Morgan St. Onge Associate of Arts
Ross Stangl ** Associate of Arts
Kory Stave Associate of Applied Science CNC Technologies
Logan Stearns ** Associate of Arts
Emma Stelten Associate of Science Nursing
Dillon Stettler * Associate of Applied Science Computer Network Administration
Jane Stevens * Certificate Wildlife Tourism
Jane Stevens * Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Justin Stevens * Diploma of Occupational Proficiency CNC Technologies
Lauren Stormoen ** Associate of Arts
Kaleb Sundstrom Associate of Arts
Felicia Sweeney * Certificate Wildlife Tourism
Felicia Sweeney * Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Felicia Sweeney * Associate of Arts
Chelsea Swiggart Associate of Applied Science Business Management
Tiffany Sykes * Associate of Science Nursing
Heidi Tanem Certificate Phlebotomy Technician
Abrielle Tembreull * Associate of Arts Reverse Trsfr
Brett Tengwall * Certificate Entrepreneurship
Rhiannon Theis ** Associate of Arts
Danielle Thoemke * Associate of Applied Science Accountant
Hailey Tihlarik * Associate of Arts
Kansas Tilbury ** Associate of Arts
Ethan Tomczak ** Diploma Of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Megan Tonn ** Associate of Arts
Kelechi Tonye ** Associate of Arts Reverse Trsfr
Caleb Travis Associate of Arts
Cloey Traxler * Associate of Arts
David Trimble ** Certificate Entrepreneurship
David Trimble ** Certificate Microsoft Office Professional
Abbey Truh * Associate of Science Nursing
Braden Tyrrell * Diploma of Occupational Proficiency CNC Technologies
Jeffery Udy * Certificate Entrepreneurship
Carson Uselman * Associate of Arts
Tiffany Van Winkle Diploma Of Occupational Proficiency Practical Nursing
Izabelle VanAlst ** Associate of Arts
Jamie VanVickle * Associate of Arts
Jordyn VanVickle ** Associate of Arts
Arianna Villanueva-Montoya * Associate of Arts
Santiago Villanueva-Montoya * Associate of Arts
Danielle Villnow Associate of Applied Science Accountant
Taylor Vredenburg Associate of Arts
Olivia Wagner * Associate of Arts
Paige Wallevand ** Associate of Science Nursing
Paige Wallevand ** Associate of Arts
Dale Walters * Associate of Arts
Dillan Warren Associate of Applied Science Accountant
Jared Watson * Associate of Arts
Melissa Watson Associate of Arts
Kendra Wattenhofer * Associate of Applied Science Special Education
Kendra Wattenhofer * Associate of Applied Science Child Development, Care & Guidance
Kendra Wattenhofer * Associate of Arts
Rose Waytashek * Associate of Science Nursing
Kennar Wee * Associate of Arts
Gerald Weis ** Certificate Essentials of Farm Business Management
Thomas Wells ** Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
John Welte ** Associate of Arts
Kaitlin Welters * Associate of Arts
Jaden Wendt ** Associate of Arts
Vada Westhoff * Associate of Arts
Melissa Whitcomb Associate of Arts Reverse Trsfr
Ashley Whitney * Associate of Science Nursing
Logan Wickens * Minnesota Transfer Curriculum
Adam Wiechmann ** Certificate Essentials of Farm Business Management
Samantha Winscher * Certificate Office Assistant
Jessica Wolbeck Associate of Arts
Gayle Wood ** Associate of Applied Science Business Management
Raelee Wood * Associate of Arts
Raelee Wood * Associate of Science Nursing
Maikou Yang Certificate Bookkeeping
Madison Yeager Associate of Arts
Kayla Yoder Associate of Arts
Krystal Yoder ** Associate of Arts Reverse Trsfr
Haley Youngbauer * Associate of Applied Science Graphic Design
Stacy Zeigler * Associate of Arts
Thomas Zelinske ** Associate of Arts
Cassidy Zontelli * Associate of Applied Science Business Management
Nolan Zumhofe Associate of Applied Science Graphic Design

About Jessie Perrine

Call Now Button