Home / Latest News / Congratulations to CLC’s Spring 2019 graduates

Congratulations to CLC’s Spring 2019 graduates

Congratulations to each of our graduates! These students have completed degree, diploma or certificate programs. The list includes all but those students with data privacy requested.

Central Lakes College is a comprehensive community and technical college in the Minnesota State 
Colleges and Universities System. The college serves about 5,400 students annually in liberal arts 
and career education programs.

Spring Semester:

First Name Last Name Degree Program
Sandra Afriyie Associate of Arts
Tamar Aho Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Seth Akoto Associate of Science Nursing
Hannah Aldrich Diploma of Occupational Proficiency Graphic Design
Lizbet Alvarez De Botello Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Ally Anderson Associate of Arts Honors
Amy Anderson Associate of Arts
Jake Anderson Associate of Arts
Krista Anderson Certificate Microsoft Office Professional
Krista Anderson Diploma of Occupational Proficiency Computer Support Specialist
Krista Anderson Associate of Applied Science Computer Information Technology
Leslie Anderson Associate of Applied Science Graphic Design
Leslie Anderson Diploma of Occupational Proficiency Graphic Design
Madison Anderson Certificate Law Enforcement Skills
Madison Anderson Associate of Applied Science Criminal Justice
Nicholas Anderson Diploma of Occupational Proficiency CNC Technologies
Eli Baerg Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Valerie Bain Associate of Applied Science Computer Information Technology
Kari Baker Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Marianne Bakkila Associate of Applied Science Business Management
Charlie Banks, Jr. Certificate Criminal Justice
Kathryn Barna Associate of Arts
Nickolas Barth Associate of Arts
Paige Barthel Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Dwight Barton Associate of Arts
Kelly Bendson Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Alexandra Benning Associate of Arts
Tanner Bergerson Associate of Arts
David Bergin Associate of Arts
Angelica Beto Associate of Arts
Joshua Blanchard Associate of Arts
James Block Associate of Arts
Kelly Blowers Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Emily Bonar Associate of Arts
Maggie Borg Associate of Arts
Mitch Boros Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Jonathan Bostrom Diploma of Occupational Proficiency CNC Technologies
Tracy Boughton Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Justice Bowers Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Matthew Boyer Associate of Applied Science Individualized Studies
Alana Bozell Associate of Arts
Makayla Brambrink Certificate Bookkeeping
Kendra Brasel Associate of Science Nursing
Austin Bredesen Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
James Brennan Associate of Arts
Thomas Brewer Associate of Arts
Brittney Brezinka Diploma of Occupational Proficiency Accountant
Brittney Brezinka Certificate Bookkeeping
Peyton Brezinsky Associate of Arts
Caitlin Brooks Associate of Arts
Dylan Brown Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Rachel Buchite Diploma of Occupational Proficiency Individualized Studies
Barrett Campbell Associate of Arts
Jacob Carley Diploma of Occupational Proficiency CNC Technologies
Madilyn Carley Associate of Science Nursing
Gavin Chamberlin Associate of Applied Science Computer Network Administration
Ryan Chapman Associate of Applied Science Computer Network Administration
Lynn Christensen Associate of Science Nursing
Cameron Christiansen Associate of Arts
Garret Christopherson Diploma of Occupational Proficiency Videography Production
Clara Cline Certificate Phlebotomy Technician
Korben Cline Associate of Applied Science CNC Technologies
Korben Cline Diploma of Occupational Proficiency CNC Technologies
MaKayla Clough Associate of Arts
Nikita Collette Associate of Arts
Makayla Conrad-Kassa Certificate Deaf Studies
Makayla Conrad-Kassa Associate of Arts
Casey Coombs Associate of Arts
Matthew Copa Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Lauren Crenna Associate of Arts
Tyler Cromwell Associate of Arts
Kristi Cummings Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Taylor Cummings Associate of Arts
Kayla Cyr Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Brant Dabill Associate of Arts
Susan Dahl Associate of Arts
Emily Daiker Associate of Arts
Jory Danielson Associate of Arts
Jory Danielson Associate of Applied Science Business Management
Kelly Dano Associate of Arts
Tyler Davidson Associate of Applied Science Computer Information Technology
Dawn Davis Associate of Applied Science Child Development, Care & Guidance
Rebecca Davis Certificate Deaf Studies
Jonathan Decker Associate of Applied Science CNC Technologies
David Dewey Associate of Arts
Sara Dobmeier Diploma of Occupational Proficiency Occupational Skills
Hannah Dolezal Associate of Arts
Abigail Doran Associate of Arts
Madeline Doroff Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Brianna Dufour Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Madison Eggum Associate of Arts
Elizabeth Eigen Associate of Arts
Corina Ellstrom Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Samuel Elson Associate of Arts
Amelia Emery Associate of Arts
Alexander Engholm Associate of Arts
Shelby Erdrich Associate of Science Nursing
Alex Erickson Associate of Arts
Courtney Eschenbacher Associate of Arts
Lexia Eschenbacher Associate of Science Nursing
Jaden Evenson Associate of Arts
Nicholas Finken Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Nicholas Finken Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Nicholas Finken Certificate Robotic Welding Advanced
Nicholas Finken Diploma of Occupational Proficiency Mechatronics
Nicholas Finken Certificate Robotic Manufacturing
Matthew Fisher Associate of Arts
Lauren Fleming Associate of Science Nursing
Britney Fletcher Associate of Arts
Kellie Fletcher Associate of Arts
Kellie Fletcher Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Jennifer Flom Certificate Microsoft Office Professional
Drake Foner Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Tia Ford Associate of Arts
Kaia Forde Associate of Arts
Jacob Fort Associate of Applied Science Videography Production
Ashley Foust Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Sarah Fransen Associate of Science Nursing
Gima Gagwua Justin Associate of Science Nursing
Kristiana Galema Associate of Arts
Stephenie Gallant Associate of Applied Science Computer Information Technology
Christopher Gammon Associate of Arts
Rachel Gammon Associate of Applied Science Accountant
Jessica Gandy Associate of Science Nursing
Jessica Gandy Associate of Arts
Hudson Garcia Associate of Arts
Gregory Gentry II Associate of Arts
Heather Gfroerer Associate of Science Nursing
Madelynn Gibbons Associate of Arts
Caitlyn Gibson Associate of Arts
Caitlyn Gibson Associate of Science Nursing
Cameron Gielow Associate of Applied Science Computer Network Administration
Morgan Gilbert Associate of Arts
Eloise Gitchell Associate of Arts
Jake Giuliani Associate of Applied Science Welding & Fabrication
Sarah Glass Associate of Arts Psychology Transfer Pathway
Sarah Glass Associate of Arts
Isabel Glover Associate of Arts
Jordan Goddard Associate of Arts
Melissa Goede Associate of Applied Science Healthcare Administrative Specialist
Talina Gonzalez Associate of Arts
Brenda Gotvald Associate of Arts
Walker Grausam Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Johnathan Greeley Diploma of Occupational Proficiency Occupational Skills
Kelly Gregory Associate of Arts
Eric Griesert Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Eric Griesert Certificate Robotic Welding Advanced
Eric Griesert Diploma of Occupational Proficiency Mechatronics
Eric Griesert Diploma of Occupational Proficiency Robotics/Automated Systems Technology
Eric Griesert Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Eric Griesert Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Eric Griesert Certificate Robotic Manufacturing
Heidi Grinde Associate of Applied Science Horticulture
Heidi Grinde Certificate Sustainable Local Food
Kalyn Gritzmacher Associate of Arts
Jennifer Grondahl Associate of Science Nursing
Alex Gross Associate of Arts
Alex Guggisberg Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Sara Gustafson Associate of Arts
Bailey Haataja Associate of Arts
Marcia Haiart Associate of Arts
Kaitlyn Hanlon Associate of Arts
Kaitlyn Hanlon Associate of Science Nursing
Donald Hannahs, Jr. Diploma of Occupational Proficiency Computer Support Specialist
Morgan Hanneken Associate of Arts
Hunter Hansen Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Kaitlyn Hanson Certificate Deaf Studies
Kathleen Hanych Certificate Office Assistant
Summer Hardy Associate of Arts Honors
Cambie Hart Associate of Science Nursing
Nicole Hartman Associate of Arts
Paula Hartman Associate of Arts
Samantha Hartman Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Samantha Hartman Associate of Arts
Michael Hartwig Diploma of Occupational Proficiency Marine & Power Sports Technology
Kaila Hauglie Associate of Arts
Chloe Hawks Associate of Arts
Gabrialla Heck Associate of Arts
Janaya Heffron Certificate Deaf Studies
Kailynn Heide Associate of Applied Science Graphic Design
Cory Heinlen Certificate Bookkeeping
Cory Heinlen Associate of Applied Science Accountant
Taylor Heldman Associate of Applied Science Child Development, Care & Guidance
Taylor Heldman Diploma of Occupational Proficiency Child Development Assistant
Haley Helmin Associate of Arts
Ethan Hendrickson Diploma of Occupational Proficiency Landscape Technology
Maddison Hensch Associate of Arts
Christian Higgins Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Eric Hinnenkamp Associate of Arts
Jaycie Hinrichs Associate of Arts
Kaitlin Hockett Associate of Applied Science Business Management
Brandy Hoemberg Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Abigail Hoffman Associate of Arts
Chelsea Hofmann Associate of Arts
Jordan Hofstrand Associate of Arts
Daniel Holman Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Elizabeth Holmgren Associate of Applied Science Graphic Design
Brooke Holsapple Associate of Science Nursing
Anthony Horak Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Mary Hoskins Associate of Arts
Megan Host Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Jacob Houser Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Taylor Hovde Associate of Arts
Justin Howe Associate of Arts
Kathryne Hudson Associate of Applied Science Business Management
Joshua Huff Associate of Arts
Evan Hughes Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Evan Hughes Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Evan Hughes Certificate Robotic Welding Advanced
Theresa Hutton-Walsh Associate of Arts
Theresa Hutton-Walsh Associate of Applied Science Special Education
Alison Jacobs Associate of Arts
Kalie Jay Associate of Applied Science Graphic Design
Alison Johanneck Associate of Arts
Alison Johanneck Associate of Applied Science Dental Assisting
Jayna Johannes Associate of Arts
Grace Johnson Associate of Arts
Jenna Johnson Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Karen Johnson Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Kirsten Johnson Associate of Science Nursing
LaQuan Johnson Associate of Arts
McKennan Johnson Associate of Arts
Melissa Johnson Associate of Arts
Sydnie Johnson Diploma of Occupational Proficiency Occupational Skills
Thor Johnson Associate of Applied Science Marine & Power Sports Technology
Sadie Jordan Associate of Arts
Heather Joslin Certificate Criminal Justice
Josef Kamen Diploma of Occupational Proficiency Greenhouse Production
Josef Kamen Diploma of Occupational Proficiency Landscape Technology
Alexander Kangas Diploma of Occupational Proficiency Robotics/Automated Systems Technology
Alexander Kangas Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Alexander Kangas Certificate Robotic Welding Advanced
Alexander Kangas Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Alexander Kangas Certificate Robotic Manufacturing
Alexander Kangas Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Alexander Kangas Diploma of Occupational Proficiency Mechatronics
Jenifer Kappler Associate of Science Nursing
Noah Karsnia Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Mackenzie Kary Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Mackenzie Kary Diploma of Occupational Proficiency Mechatronics
Mackenzie Kary Certificate Robotic Welding Advanced
Mackenzie Kary Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Mackenzie Kary Certificate Robotic Manufacturing
Mackenzie Kary Diploma of Occupational Proficiency Robotics/Automated Systems Technology
Amanda Kasper Associate of Applied Science Computer Network Administration
Zoey Katke Certificate Deaf Studies
Brady Keehr Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Malik Kelly Associate of Arts
Anthony King Associate of Arts
Erika Klein Associate of Arts
Erika Klein Certificate Women’s Studies
Sarah Kolstad Associate of Arts
Philip Kostecka Associate of Arts
Brooklyn Kovach Associate of Arts
Crystal Kowalczyk Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Tera Kowalczyk Associate of Arts
Ophelia Kpewoan Associate of Science Nursing
Rebekah Kucala Associate of Arts
Amy Kulju Associate of Arts
Brandon LaClair Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
MaeAnna LaFavor Associate of Arts
Jack LaFontaine Associate of Arts
Naomi Lane Certificate Deaf Studies
Naomi Lane Associate of Arts
Hannah LaRock Associate of Arts
David Larson Certificate Microsoft Office Professional
David Larson Diploma of Occupational Proficiency Computer Support Specialist
David Larson Associate of Applied Science Computer Network Administration
Kristina Leaf Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Jordan Lease Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Ashley LeBlanc Associate of Arts
Crystal LeBlanc Diploma of Occupational Proficiency Occupational Skills
Jackson Leckner Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Alison Lenz Associate of Arts
Brianna LeTourneau Associate of Science Nursing
Megan Lewis Associate of Arts
Shelain Lewis Associate of Arts
Ashlyn Libby Associate of Arts
Jodi Liberty Associate of Applied Science Horticulture
Jodi Liberty Diploma of Occupational Proficiency Sustainable Greenhouse Production
Jodi Liberty Certificate Sustainable Local Food
Emma Liebsch Associate of Arts
Jake Liljequist Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Jaden Lindner Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Megan Lintner Associate of Science Nursing
Rachel Lloyd Associate of Applied Science Accountant
Rachel Lloyd Certificate Bookkeeping
Jazzlyn Logelin Associate of Arts
Shyanne Loiland Associate of Arts
Louis Longo Associate of Applied Science Computer Information Technology
Taylor Lunde Diploma of Occupational Proficiency Occupational Skills
Alex Maciej Associate of Arts
Taylor Madsen Associate of Arts Honors
Aaron Maleska Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Destiny Mankowski Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Destiny Mankowski Certificate Wildlife Tourism
Courtney Mantell Associate of Arts
Nicole Martin Associate of Applied Science Business Management
Kayla Mass Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Angela Masurka Associate of Arts Honors
Samantha Max Associate of Arts
Claire Mayhew Associate of Applied Science Graphic Design
Kylie McDuffee Associate of Arts
Bailey McFarland Associate of Applied Science Child Development, Care & Guidance
Bailey McMahon Associate of Arts
Austin Meister Associate of Arts
Courtney Metzler Associate of Arts
Brianna Meyer Associate of Arts
Garrett Michaletz Associate of Arts
Justin Miller Associate of Applied Science Business Management
Zachary Milligan Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Claire Minor Associate of Applied Science Individualized Studies
Tyann Minteer Certificate Phlebotomy Technician
Matthew Mohs Diploma of Occupational Proficiency Marine & Power Sports Technology
Emily Moore Certificate Deaf Studies
Shayna Moore Associate of Arts Honors
Alyson Morris Associate of Arts
Christian Morris Associate of Applied Science Accountant
Samuel Morris Diploma of Occupational Proficiency Accountant
Samuel Morris Associate of Applied Science Accountant
Rosita Musasizi Associate of Applied Science Business Management
Meg Myers Associate of Arts
Victoria Neff Associate of Arts
Elizabeth Nelson Associate of Arts
Jaymi Nelson Associate of Arts
Mark Nephew Diploma of Occupational Proficiency Marine & Power Sports Technology
Devon Newago Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Brooke Newman Associate of Arts
James Newman Certificate Robotic Offline Programming Advanced
James Newman Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
James Newman Certificate Robotic Welding Advanced
James Newman Certificate Robotic Manufacturing
James Newman Diploma of Occupational Proficiency Mechatronics
James Newman Diploma of Occupational Proficiency Robotics/Automated Systems Technology
Abdoulie Ngum Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
David Nibbe Associate of Arts
Trevor Nies Certificate Microsoft Office Professional
Trevor Nies Associate of Applied Science Computer Information Technology
Trevor Nies Diploma of Occupational Proficiency Computer Support Specialist
Lucas Niesen Diploma of Occupational Proficiency Graphic Design
Lucas Niesen Associate of Applied Science Graphic Design
Rebecca Nordby Associate of Arts
Julie Nordstrom Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Carter Novak Associate of Arts
James Ochs II Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Elijah O’Dell Associate of Arts
Jaxon Olander Certificate Robotic Manufacturing
Jaxon Olander Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Jaxon Olander Diploma of Occupational Proficiency Robotics/Automated Systems Technology
Jaxon Olander Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Jaxon Olander Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Jaxon Olander Diploma of Occupational Proficiency Mechatronics
Jaxon Olander Certificate Robotic Welding Advanced
Anna Olson Associate of Applied Science Horticulture
Anna Olson Certificate Sustainable Local Food
Austin Olson Associate of Arts
Logan Olson Associate of Applied Science Individualized Studies
Merissa Olson Associate of Applied Science Graphic Design
Nathaniel Olson Diploma of Occupational Proficiency Robotics/Automated Systems Technology
Nathaniel Olson Certificate Robotic Manufacturing
Nathaniel Olson Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Aiyana Oman Associate of Arts
Megan O’Neil Associate of Applied Science Healthcare Administrative Specialist
Luke O’Reilly Associate of Arts
Emily Orsello Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Olivia Osborne Associate of Arts
Rachel Ostlund Certificate Criminal Justice
Kaitlin Pachan Associate of Applied Science Business Management
Dylan Parsons Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Chelsea Paulson Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
William Peabody Associate of Arts
Benjamin Perbix Diploma of Occupational Proficiency Occupational Skills
Dylan Perrine Diploma of Occupational Proficiency Occupational Skills
Avalon Peterson Associate of Arts
Cassy Peterson Associate of Applied Science Healthcare Administrative Specialist
Julie Peterson Associate of Applied Science Business Management
Maiah Peterson Associate of Arts
Orlin Peterson Associate of Applied Science Videography Production
Ashlyn Pfeil Associate of Science Nursing
Kailey Piekkenpol Associate of Arts
Shelby Pierson Diploma of Occupational Proficiency Occupational Skills
Corbin Pikula Associate of Arts
Laura Platt Associate of Arts
Megan Plemel Associate of Arts
Sara Poehler Diploma of Occupational Proficiency Healthcare Administrative Specialist
Sara Poehler Associate of Applied Science Healthcare Administrative Specialist
Miranda Pogreba Associate of Science Nursing
Mitchell Pontius Associate of Arts
Tate Potter Associate of Arts
Brandon Praught Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Matt Prebarich Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Jaylee Preiss Associate of Arts
Dena Pribbenow Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Hudson Pung Associate of Arts
Jack Quaal Associate of Arts
Alexandra Raiden Ritter Associate of Applied Science Business Management
Suzanne Redding Associate of Arts
Berrous Rekemesik Associate of Arts
Carey Rezac Associate of Arts
Breanna Rhodes Associate of Arts
Brooke Richards Associate of Science Nursing
Liam Richardson Associate of Arts
Alexia Rickard Associate of Arts
Alexia Rickard Associate of Arts Psychology Transfer Pathway
Noah Riedel Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Kelsi Roberts Associate of Science Nursing
Ashley Robinson Associate of Arts
Courtney Rock Associate of Arts
Olivia Roers Associate of Arts
Connor Rono Certificate Robotic Manufacturing
Connor Rono Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Connor Rono Diploma of Occupational Proficiency Robotics/Automated Systems Technology
Connor Rono Certificate Robotic Welding Advanced
Connor Rono Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Connor Rono Diploma of Occupational Proficiency Mechatronics
Madison Ross Associate of Science Nursing
Shania Rossum Associate of Applied Science Horticulture
Shania Rossum Certificate Sustainable Local Food
Leslie Rowland Associate of Applied Science Computer Information Technology
Leslie Rowland Certificate Phlebotomy Technician
Kelsey Saba Diploma of Occupational Proficiency Accountant
Corrine Sanbeck Associate of Arts
Hunter Sandord Associate of Arts
Danielle Sarff Associate of Applied Science Business Management
Mary Schaefbauer Certificate Entrepreneurship
Mary Schaefbauer Associate of Applied Science Business Management
Andrea Schaefer Associate of Arts
Hannah Schaust Associate of Arts
Bethany Schilling Associate of Arts
Mariah Schilling Associate of Arts
Samantha Schimpp Associate of Arts
Payton Schlosser Associate of Arts
Jacob Schoenberg Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Daniel Schorn Associate of Applied Science Marine & Power Sports Technology
Carlie Schroeder Associate of Arts
Nancy Schroeder Associate of Arts
Logan Schweitzberger Associate of Applied Science Computer Network Administration
Parker Segel Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Tyler Seliger Associate of Arts
Mary Kate Shipman Diploma of Occupational Proficiency Practical Nursing
Melanie Simonson Certificate Entrepreneurship
Melanie Simonson Associate of Applied Science Business Management
Kelly Sipper Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Audrey Sivigny Certificate Deaf Studies
Brittany Jo Smieja Associate of Science Nursing
Cassaundra Smieja Associate of Arts
Emmanuel Smith Associate of Arts
Gavin Smith Associate of Arts
Shelby Smith Associate of Science Nursing
Travis Smith Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Christian Soltvedt Associate of Applied Science Graphic Design
Parker Sorensen Associate of Applied Science Welding & Fabrication
Kelsey Speer Associate of Applied Science Videography Production
Kailey Springer Associate of Arts
Shantel Stangel Associate of Arts
Dustin Stark Associate of Arts
Madelyn Stone Associate of Arts
Madelyn Stone Associate of Arts Psychology Transfer Pathway
Alicia Storkamp Associate of Arts
Rushellane Strobel Associate of Applied Science Accountant
Rushellane Strobel Diploma of Occupational Proficiency Accountant
Ethan Sullens Associate of Applied Science Videography Production
Hannah Swanson Associate of Arts Honors
Lucas Tangen Associate of Arts
Laura Tautges Associate of Arts
Alaina Taylor Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Alaina Taylor Certificate Wildlife Tourism
Levi Taylor Diploma of Occupational Proficiency Mechatronics
Levi Taylor Diploma of Occupational Proficiency Robotics/Automated Systems Technology
Levi Taylor Certificate Robotic Human Machine Interface Advanced
Levi Taylor Certificate Robotic Offline Programming Advanced
Levi Taylor Certificate Robotic Welding Advanced
Levi Taylor Associate of Applied Science Robotics/Automated Systems Technology
Levi Taylor Certificate Robotic Manufacturing
Colton Tellefson Diploma of Occupational Proficiency Occupational Skills
Jorden Thatcher Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Chantrelle Thayer Associate of Arts
Sadie Thompson Associate of Arts Honors
Toni Tibbetts Associate of Applied Science Computer Information Technology
Dilan Tibert Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
BreAnne Tollefson Associate of Applied Science Individualized Studies
Tiffany Tougas Associate of Applied Science Special Education
David Trimble Certificate Office Assistant
Hunter Turcotte Associate of Arts
Mariah Turner Associate of Arts
Kyle Tveit Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Brian Twiss Associate of Applied Science Videography Production
Amanda Unger Associate of Arts
Jeremie Vanek Associate of Arts
Jacob VanRisseghem Associate of Arts
Logan Veo Associate of Arts
Sarah Volden Associate of Science Nursing
Kayla Voss Diploma of Occupational Proficiency Graphic Design
Kayla Voss Diploma of Occupational Proficiency Graphic Design Media Technologies
Kayla Voss Associate of Applied Science Graphic Design
Zack Wagner Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Kennedee Walczak Associate of Arts
Sydney Wallace Associate of Arts
Megan Waller Certificate Deaf Studies
Shakira Warta Associate of Arts
Steve Wattenhofer Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Katelyn Waytashek Associate of Arts Honors
Tyler Weiss Associate of Science Nursing
Tyler Weiss Associate of Arts
Neil Weller Diploma of Occupational Proficiency Marine & Power Sports Technology
Jaden Wendt Certificate Deaf Studies
Anna Westerlund Associate of Arts
Brooke Whipple Diploma of Occupational Proficiency Machine Operations
Derek Wiechmann Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
David Wilhelm Associate of Arts Psychology Transfer Pathway
David Wilhelm Associate of Arts
Tori Wind Diploma of Occupational Proficiency Occupational Skills
Case Wohlers Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Amber Woitalla Associate of Arts
Heather Wonders Associate of Arts
Jennifer Worcester Associate of Arts
Rekha Yadav Associate of Applied Science Healthcare Administrative Specialist
Peter Yunker Associate of Arts
Calvin Zapzalka Associate of Arts
MacKenzie Zetah Associate of Arts
Wyatt Zuhlsdorf Diploma of Occupational Proficiency Occupational Skills
Grant Zupko Associate of Arts

 

Fall Semester

First Name Last Name Degree Program
Jenae Anderson Associate of Science Nursing
Emma Armstrong Associate of Arts
Michael Astle Associate of Applied Science Criminal Justice
Michael Astle Certificate Law Enforcement Skills
Cynthia Asumea Associate of Science Nursing
Jacob Bakken Diploma of Occupational Proficiency CNC Technologies
Evan Bayer Associate of Arts
Peter Beam Associate of Applied Science Natural Resource Law Enforcement
Claire Beckel Associate of Arts
Tyler Bloom Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Sylvia Borash Associate of Arts
Alexis Brewer Associate of Arts
Rebecca Bronder Certificate Sustainable Local Food
Dinah Brown Associate of Science Nursing
Jonathan Carlson Associate of Science Nursing
Joshua Christian Associate of Applied Science Mobile Application Development
Haley Christoffersen Associate of Applied Science Business Management
Joseph Courtright Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Donna Crimmins Certificate Microsoft Office Professional
Joseph Cutkay Associate of Arts
Eva Dabill Associate of Arts
Morgan Dabill Associate of Applied Science Child Development, Care & Guidance
Rachel Danielson Associate of Arts
Matthew Deabenderfer Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Tarah Dombovy Associate of Science Nursing
Eldon Eastvold Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Tonya Elling Associate of Science Nursing
JoLene Elliott Associate of Applied Science Individualized Studies
Brooke Englund Associate of Arts
Diana Espana Garay Associate of Science Nursing
Diana Espana Garay Associate of Arts Honors
Nichole Fargo Associate of Arts
Lucy Felten Associate of Science Nursing
Shae Feltz Associate of Arts
Baylee Foster Associate of Arts
Adam Gessell Associate of Applied Science Natural Resources Technology
Adam Grams Associate of Applied Science Horticulture
Melissa Gropper Associate of Science Nursing
Hannah Guin Associate of Arts
Angelica Guzman Associate of Arts
Joshua Hanson Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Kathleen Hanych Associate of Arts
McKayla Harrington Associate of Arts
Whitney Haukos Associate of Arts
Lucas Hauser Certificate Essentials of Farm Business Management
Ty Held Associate of Applied Science Diesel & Heavy Equipment Technology
Brianne Hove Diploma of Occupational Proficiency Medical Assistant
Mechelle Howieson Certificate Essentials of Farm Business Management
Nathan Huber Associate of Arts
Caden Johnson Associate of Arts
Gregory Johnson Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Courtney Jones Associate of Arts
Cynthia Jorgensen Associate of Science Nursing
Tammy Karels Associate of Science Nursing
Karen Kimber Certificate Essentials of Farm Business Management
LeAnne Kirby Associate of Arts
Kendra Koehn Diploma of Occupational Proficiency Medical Assistant
Sierra Kramer Associate of Arts
Eric LaFountain Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Nicole Lahr Associate of Arts
Abby Larson Associate of Arts
Susan Larson Associate of Science Nursing
Alivia Leidenfrost Associate of Arts
Steven Ley Certificate Essentials of Farm Business Management
Akhsa Malinskaya Associate of Science Nursing
Kali Meyer Associate of Science Nursing
Brooke Mickelson Associate of Science Nursing
Kurt Mitthun Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Samuel Neff Associate of Applied Science CNC Technologies
Jacob Nelson Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Stephanie Nelson Associate of Science Nursing
Stanley Nemec Certificate Applications in Farm Business Management
Richard Nolan Diploma of Occupational Proficiency CNC Technologies
Conner Nuno Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Helena Oslowski Associate of Science Nursing
Erick Peters Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Maggie Peterson Associate of Arts
Channing Peyton Associate of Applied Science CNC Technologies
Christopher Pistone Associate of Science Nursing
Spencer Raatz Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Ashley Rambow Associate of Arts
Aubrie Retka Associate of Arts
Brooke Richards Associate of Arts
Nicholas Roberts Associate of Applied Science Individualized Studies
Rachel Ruhl Associate of Arts
Amber Schmidt Associate of Science Nursing
Logan Schoon Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Alana Schroeder Associate of Arts
Shawna Schuety Associate of Science Nursing
James Schumacher Certificate Applications in Farm Business Management
Tiana Scribner Associate of Arts
Brandon Seitz Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Zachary Senst Associate of Arts
Cynthia Shimek Associate of Science Nursing
Rebecca Smude Associate of Arts
Luke Sombke Associate of Applied Science Enology
Laura Squires Associate of Arts
Amber Stroschein Associate of Science Nursing
Stacie Sundholm Associate of Applied Science Business Management
Alicia Swanson Associate of Applied Science Child Development, Care & Guidance
Alexie Tauzell Associate of Science Nursing
MacGuier Thorman Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Timothy Tierney Associate of Applied Science Criminal Justice
Carsten Timmerman Diploma of Occupational Proficiency Heavy Equipment Operation & Maintenance
Heather Toftness Associate of Science Nursing
Samantha Tollefson Associate of Applied Science Horticulture
Kelechi Tonye Associate of Science Nursing
Taylor Traut Associate of Science Nursing
Tiffany Traut Associate of Science Nursing
David Trimble Associate of Applied Science Business Management
Rudi Turner Associate of Arts
Ashley Van Heel Associate of Science Nursing
Crissy Villella Associate of Science Nursing
Caleb Warren Associate of Arts
Griffin Webster Associate of Arts
Samantha Welle Associate of Science Nursing
Ann White Associate of Applied Science Accountant
Ashley Whitney Associate of Arts
Karen Zierden Associate of Arts

About Jessie Perrine

Call Now Button